Podzimní pobyt v Therapy Centre 2015 – máme nové kamarády :-)

První den podzimního pobytu byl takový ještě skoro prázdninový, ráno přišel Michal s jeho asistentem a hned se ho ujala Hanka. Hanka je naše nová terapeutka – fyzioterapeutka, která ovládá nejenom všechny fyzioterapeutické fígle, ale umí i ty, které běžný fyzioterapeut neovládá. Hanka pracovala s Michalem hodinu, ten ani nedutal.

Michalův asistent Štěpán si mezitím s naším terapeutem Petrem spokojeně dali kafíčko, povídali a chystali se na cvičení neurokineziterapie.  Po cvičení následoval trénink na neurofeedbacku, kde se ale nesmí rušit, tedy chybí fotodokumentace. Nakonec Michala čekalo ošetření kraniosakrální biodynamikou, což si opravdu užil a krásně uvolnil pánev a bederní páteř.

Další den jsme již přivítali všechny účastníky pobytu, mezi nimiž byli dva noví kluci – bratři Vítek, Hynek a Ondra. Ondra je v našich terapiích celkem zběhlý, navštěvuje Therapy Centre pravidelně již čtvrtým rokem a účastní se všech pobytů.

Vítek a Hynek měli sebou kromě mamky také babičku a dědu a bylo s nimi všemi pořád veselo. Zpočátku si museli zvyknout na nové prostředí a nový způsob práce. Hynkovi se moc nechtělo do cvičení, ale postupně si zvykl a cvičil jako drak. Vítek cvičil excelentně od počátku a vysloužil si postupně hromadu jedniček.

Diagnostika klinickou logopedkou

Součástí terapie na byla také logopedická diagnostika klinickou logopedkou, která vysvětlila rodičům, na čem je nejvhodnější u kterého klienta aktuálně pracovat. Názorně ukázala, jak pracovat s ústy, jazykem, dechem a řečí. Další dny kluci pracovali se speciální pedagožkou Lenkou.  Kromě práce s ústy oba trénovali neurofeedback, s jeho pomocí si postupně prodlužovali čas koncentrace – je to zase trochu jiný druh práce s naší hlavou. Mezitím si hezky užívali jak relaxační, tak léčebné a uvolňující masáže a tuinu.  Po závěrečné masáži obličeje, mluvidel a orofaciální stimulaci uléhali na stůl do pelíšku ke kraniosakrální biodynamice.

Byl to krásny týden, všem cvičencům děkujeme za účast a těšíme se na další shledání možná již 4.12.2015, kdy začíná náš další intenzivní terapeutický ambulantní pobyt.

 

 

Podobné články

< Zpět na články