Dětská mozková obrna a neurofeedback

28.11.2017 / Neurofeedback

Dětská mozková obrna a neurofeedback - AnetkaAnetka Kupcová je naše velká malá bojovnice. Od narození se ona i její rodina učí žít s diagnózou dětská mozková obrna. Prvotní prognózy Anetčina stavu nevypadaly vůbec vesele. Dle lékařů neměla nikdy mluvit, chodit, slyšet, komunikovat ani se smát. Nikdo se však nechtěl vzdát bez boje, a tak se celá rodina Anetky pustila do pravidelného režimu cvičení a terapií. Dnes je neuvěřitelné vidět tuto malou slečnu, jak chodí a čile rozmlouvá o všem, co jí zajímá. Je milá, k okolí všímavá a empatická. Dokáže soucítit a rovněž umí být i vtipná. Anetce se podařilo porazit prvotní prognózy o svém životě a úsměv ji dnes provází kamkoliv přijde.

Dnes naše terapeutické centrum Anetka navštěvuje s rodinou jednou týdně. Jedna z terapií, které využívala a která pomohla k jejímu pokroku je i terapie neurofeedback. Anetka docházela na tréninky dvakrát týdně. V klidném a relaxačním prostředím s cílem zlepšení pozornosti a výkonnosti mozku probíhaly intenzivní tréninky, při kterých jsme se soustředily na snížení napětí nervového systému a posílení oblastí mozku, u kterých to bylo žádoucí. Anetka má za sebou 70 tréniků se skvělým výsledkem. Postupně se začaly rozvíjet kognitivní funkce: pozornost, orientace v prostoru, posloupnosti a další předškolní dovednosti.  Největší posun však Anetka udělala v oblasti řeči. Dle slov maminky:  

„S využitím metody neurofeedback jsme u Anetky postupně pozorovali plynulý rozvoj řeči a lepší orientaci v časoprostoru. Anetka sice stále není srovnatelná s vrstevníky, ale ve jejím stavu jsme zaznamenali značný pokrok.“

Tímto děkujeme rodičům za projevenou důvěru, držíme palce do dalšího boje a těšíme se s nimi z každého dalšího pokroku.

Příběh Anetky uvádíme jako příklad, kdy je metoda neurofeedback využita i u relativně komplikované diagnózy s výbornými výsledky. O možnosti využití této metody u vašeho dítěte se informujte přímo u terapeutky Bc. Martiny Šimandlové nebo přes kontaktní formulář.

Podobné články

< Zpět na články