Jak to chodí na pobytu s neurokineziterapií v Tatrách?

V pátek 3. července 2015 dorazil předvoj našeho týmu do Tatranské Kotliny, aby zde prověřil terén a infiltroval se do zdejšího týmu. V Sanatoriu v Tatranské Kotlině se pořádají intenzivní rehabilitační pobyty  s neurokineziterapií pro postižené děti pod vedením autora metody Anatolije Smoljaninova snad už „od pravěku“. Nedlouho po mužské části týmu (Peter) dorazil v úterý 7. července zbytek týmu Therapy Centre Praha – Alena, Milena a Eva.

Cestou jsme nasávali atmosféru Slovenské republiky v Salaši Krajinka u lahodných „bryndzových halušiek s oškvarkami“.

V podvečer, po příjezdu nás čekala komunikační lekce s paní recepční, která jen velmi těžce chápala, že se chceme ubytovat a najíst, přestože jsou mezi námi rodilí mluvčí, vždyť polovina týmu jsou Slováci ;-).

Po večeři nás čekalo první sportovní klání – TATRAOLYMPIÁDA. Velmi napínavý a náročný závod na kolečkách i bez nich, pro všechny děti, které přišly.

Středa byla ve znamení sportu a práce. Ráno se konal relaxační fotbalový zápas pro sedřené rodiče.

Tou dobou jsme zabavili jejich děti u krásně barevné hračky zvané padák a pak jsme si taky zahráli fotbal :-)

Samozřejmě zbytek dopoledne a část odpoledne byly odevzdány dřině v tělocvičně pod dohlednem zkušených terapeutů. Abychom poznaly na vlastní kůži, co při cvičení zakouší děti v rukou svých rodičů, vzala si mě a Milenu do prádla Eva. Ukázala nám základní cviky a naordinovala nám stovku tiktaků a dvěstě kolíbek. O několik dní později jsme se dopracovaly až ke kobrám. Odborným výkladem nám dávala zapomenout na bolení a tahání, jež se při této fyzické práci objevovalo.

Čtvrtek dopoledne jsme si zpříjemnili fyzicky náročným výstupem k ústí Belianské jeskyně. Z parkoviště z Tatranské kotliny jsme vystoupali 120 výškových metrů po naučném chodníku a celí zpocení jsme prošli cca 3 kilometry prohlídkové trasy. Představte si, že jsme bez 20 metrů vylezli po schodech na Ještěd i z něj dolů. Stálo to za to, byla to velká nádhera. Obzvlášť závěr prohlídky v hudební síni: hudba rozechvívala hladinu zrcadlového jezírka, přičemž se vlnky odrážely v krápníkové výzdobě.

Před cvičením neurokineziterapie nás čekalo malé taneční překvapení. V tělocvičně se na nás usmíval charismatický taneční mistr lidových tanců, který se nám trpělivě věnoval nádhernou hodinku. Z tváří přítomných rodičů i terapeutů bylo patrné uvolnění a očarování tanečním pohybem.

A pak zpět na žíněnky a tiktaky a kolíbky a kobry a … Večer většina účastníků smočila svou nožku v bazénu Sanatoria.

Průběžně také zvládáme pracovat na tvorbě našeho webu, který postupně plníme spoustou nových informací a zajímavostí pro vás.

Co nás tu ještě čeká? Jistě cvičení a psaní a cvičení a psaní … zítra večer je avizováno představení folklórních tanečníků, kteří se s námi dělí o tělocvičnu. Na sobotu hlásí lepší počasí, tedy nejspíš vyrazíme poznat krásy východních Tater. A v neděli? Řeka asfaltu, po níž se vrátíme za vámi do Prahy, abychom mohli začít s letním intenzivním pobytem v Therapy Centre Praha.

Z východních Tater vás zdraví Alena a Milena, Peter a Eva.

Podobné články

< Zpět na články