Therapy Centre sbírá víčka pro Kubíka. Přidejte se i vy!

3.12.2014 / Vaše příběhy

Sbírka víček pro Kubíčka nabízí možnost, jak pomoci pětiletému chlapci, který od narození nemá na růžích ustláno. A to velice jednoduše – sbíráním plastových víček z PET lahví, které má většina z nás doma a zatím je bez užitku vyhazoval do kontejneru.

Jak funguje sbírka víček?

Plastová víčka, nekvalitnější část PET lahve, jsou vyrobena z hodnotné suroviny, kterou firmy na recyklaci plastu vykupují a používají na další výrobky. Cena za 1 kg víček je obvykle 1 až 5 Kč, přičemž 1 kilogram představuje zhruba 500 víček (záleží i na jejich materiálu). Peníze za výkup poputují právě na konto Kubíčka, kde je rodina využije na nákup kompenzačních pomůcek, na rehabilitace, dojíždění k lékařům a na zaplacení speciální školky.

Proč pomoci Kubíkovi?

Kubík se narodil předčasně ve 25tt. s porodní váhou 780g. Od té doby bojuje s různými zdravotními komplikacemi jako je Dětská mozková obrna, epilepsie, mentální retardace a oční vada. Kubík je i přesto všechno velice milý a spokojený kluk a jeho rodiče se snaží pro svého syna dělat maximum. S Kubíkem se například pravidelně zúčastňují intenzivního rehabilitačního pobytu v Měšicích, který organizuje Therapy Centre.

Pomozte prosím i vy, aby mohl Kubíček zažívat další pokroky, které díky intenzivnímu cvičení a dosavadní pomoci nadšených sběratelů víček přicházejí.

Více o Kubíčkovi a sbírce víček naleznete na www.jakubnavara.webnode.cz

 

 

Podobné články

< Zpět na články