Podzimní intenzivní neurorehabilitační pobyt v Therapy Centre 2017

 

Intenzivní ambulantní neurorehabilitační pobyt v Therapy Centre říjen-listopad 2017

Na přelomu října a listopadu 2017 proběhl v Therapy Centre další z intenzivních ambulantních neurorehabilitačních pobytů. Jako první  přijel i s maminkou a bráškou Daniel Beneš na jeho další intenzivní pobyt v rámci nově vytvořeného Modulu 2. Daníka jsme u nás vítali již po páté. Patří k našim pravidelným klientům, kteří vždy vytváří příjemnou atmosféru během pobytu. Jako úplného nováčka jsme však mohli poznal rodinu Kubátových. Kubátovi nás navštívili s malým Matýskem, který byl poprvé na dlouhodobějším intenzivním cvičení. Po počátečním oťukávání a hledání společné terapeutické cesty se i Matýsek sžil s našimi terapeuty a úspěšně dokončil plán terapie.  

Nově jsme také pracovali v týmu s novými kolegyněmi: logopedkou Luckou a Hankou, terapeutkou Tradiční čínské medicíny. Obě kolegyně velmi dobře doplnily náš stávající tým a rychle se zaběhly v chodu Therapy Centre. 

Na pobytu se intenzivně cvičila neurokineziterapie a protahovalo, masírovalo, děti si prošly diagnostikou dle Tradiční čínské medicíny, maminky konzultovaly úpravu stravy, vhodné doplňky a možnosti terapeutického působení v této oblasti. Klinická logopedka Lucka si děti také zkontrolovala, vyzkoušela, co všechno již umí a kde jsou jejich rezervy, následně pak s maminkami probrala terapeutický plán – klíčovým se stal nácvik správného krmení.

Již samozřejmostí je u nás ergoterapie, která se dětem velice líbí a těší sa na ni. Odpočinek se pojil s kraniosakrální biodynamikou, na kterou si je také nutno zvyknout, a tak se hlavně Matýsek, který tuto práci ještě vůbec neznal, postupně odpoutaval od maminky a tatínka.

K dětem na intenzivním pobytu se během pracovních dnů přidali i naši pravidelní ambulantní klienti, kteří vždy oživili atmosféru a vnesli dynamiku, která se tím každým dnem měnila.

Během těchto společných deseti dní jsme všichni nejen pracovali, ale mohli i oslavit narozeniny Michala Kirschnera. Právě v den svých desátých narozenin cvičil Míša v Therapy Centre. Dort, prskavka a zástup gratulantů u toho nesměl chybět. 

Děkujeme všem zúčastněným rodinám a těšíme se na další únorový pobyt

Podobné články

< Zpět na články