Adam Hrdý – finanční sbírka na léčbu kmenovými buňkami

Adámek se narodil v srpnu 2013 jako zdravé miminko. Adámek rostl, byl pravidelně kontrolován pediatrem, ale nevyvíjel se, jako ostatní miminka. Nepásl koníčky, nekopal nožičkami, neotáčel se. Ošetřující pediatr ho považoval za typického líného chlapa. Zaostalý vývoj Adámka se rodičům nelíbil a tak změnili pediatra a nechali Adámka vyšetřit na neurologii a genetice v Brně. Zároveň začali pravidelně docházet na cvičení Vojtovou metodou, která Adámka pomaličku posouvala.

Genetické testy nepřinesly dobré zprávy

Na výsledky genetických testů rodiče čekali tristních 9 měsíců! Bohužel se dozvěděli velmi špatnou zprávu – Adam trpí vzácnou geneticko poruchou: Merosin deficitní kongenitální svalová dystrofie.

Prognóza u dětí s touto diagnózou, která oslabuje převážně vrchní část těla, je, dle sdělení neurologů, elektrický invalidní vozík do konce života. Pouze velmi malé procento se naučí chodit a být soběstačné.

Rodiče boj s onemocněním nevzdávají, stále hledají alternativní přístupy a terapie, které Adámkovi uleví od jeho problémů a posunout ho dál na jeho cestě k samostatnosti.

Bohužel alternativní terapie nejsou hrazeny z prostředků veřejného zdravotního pojištění, a proto nákladnou péči rodiče financují z vlastních prostředků a darů.

Sbírka na léčbu kmenovými buňkami

Adámek je také klientem Therapy Centre, proto jsme se rozhodli mu alespoň trochu pomoci v publicitě. V současné době rodiče jako nadějnou vidí léčbu kmenovými buňkami, která je však velmi drahá – stojí cca 1 600 000 Kč.

Na léčbu Adámka a nákup rehabilitačních pomůcek můžete přispět na transparentní účet.

Číslo účtu: 2200728097/2010
Jméno banky: Fio Banka a.s.
Adresa banky: V Celnici 1028/10, 117 21 Praha 1
IBAN: CZ5620100000002200728097  
BIC (swift): FIOBCZPPXXX

Náhled stavu transparentního účtu najdete zde.

Více o příběhu Adámka a hlavně sbírce na pomoc Adámkovi najdete zde.

Video hledání cesty za zdravím

https://youtu.be/z_eW_C-Usqs

Několik fotografií z Adámkových terapeutických sezení v Therapy Centre

Podobné články

< Zpět na články