Příběh Zorky – dráždivý močový měchýř a celiakie

Zdravotní problémy mé dcery začali již asi v jejích dvou letech. Stávalo se docela často, že učůravala. Nejprve jsme to moc neřešili, přikládali jsme to změnám v jejím životě – narození brášky.

Situace se však zhoršovala. Když jí bylo asi dva a půl roku začala jsem to řešit s naší praktickou dětskou lékařskou, která zjistila z rozborů, že má v moči bakterii E Coli (bakterie, která normálně žije v tlustém střevě). Lékařka dceři nasadila antibiotika, bylo to na začátku léta 2011. Pomohlo to na chvíli, ale bakterie E Coli v moči od té doby byla pořád. Vždy po zaléčení byl klid tak týden a pak to bylo zpět…Byla nasazena léčba furantoinem či biseptolem, často na celé týdny. Brala tyto léky jako udržovací, ale poměrně bez efektu. Dcera podstoupila vyšetření močvého měchýře ultrazvukem, ale tam se nic neukázalo.

Dostali jsme doporučení na nefrologii na začátku roku 2012. Hledala jsem nějakou nefrologii v Praze, kam by dceru vzali dřív než za tři měsíce. Nakonec jsem našla paní doktorku, která byla praktická dětská lékařka i nefroložka a byla ochotná nás vzít brzy.  Paní doktorka byla moc milá, chápala, že se mi nelíbí čím vším Zorku musím cpát. Snažila jsem se, aby se někdo pokusil hledat příčinu a ne pořád jen zaléčovat antibiotiky a tak podobně.

Paní učitelka ve školce měla vazby na Nemocnici v Motole a dostali jsme se tedy na urologii FN Motol, bylo to v září 2012. Pan doktor poslal Zorku nejprve na rtg vyšetření močové trubice a močového měchýře, kde se ukázal drobný reflux na jedné straně, který ale prý nebyl příčinou problémů.

V říjnu 2012 absolvovala Zorka vyšetření v celkové narkóze – cystoskopii. Výsledkem vyšetření byla diagnóza dráždivého močového měchýře a byl jí nasazen lék Mictonetten, který měla brát dlouhodobě.

Nálezy bakterie E Coli v moči ale pořád byly. Jen mezi nimi již občas byl třeba 1 měsíc, kdy byla čistá, ale pak se zase vše vracelo. Pořád dokola byla zaléčována antibiotiky, nebo furaintonem či biseptolem. Pořád brala Mictonetten, který byl postupně nahrazen silnějším Mictonormem a pak Mictonormem Uno.

V září 2014 Zorce ještě diagnostikovali celiakii a byla nasazena doživotní bezlepková dieta. Mysleli jsme si, že když tělo již nemusí bojovat s lepkem, začne bojovat s bakteriemi močových cest, což se ale nestalo. Naopak kvůli častému braní antibiotik se postupně nálezy zhoršovali, již nešlo jen o bekterii E Coli, začali se objevovat další bakterie. Na jaře 2014 se poprvé objevila bakterie, která byla odolná běžně podávaným antibiotikům a Zorka skončila ve FN Motol na týden na silných antibiotikách nitrožilně. Dostala se na oddělení nefrologie a začala být sledována na urologii i nefrologii. Po propuštění byl chviličku klid,ale ani ne za měsíc byla situace stejná. Opět nástup do nemocnice. Tentokrát vysadili Mictonorm a naplánovali nějaká další vyšetření, která ale jen potvrdila diagnózu dráždivý močový měchýř. Poté byl zase nasazen Mictonorm Uno, ještě se přidaly návštěvy dětské gynekologie, aby nechtěné bakterie byly vyhubené opravdu všude.

To jsem již začala přemýšlet o alternativních způsobech léčby, které by nám mohly pomoci. Přiznávám, že nejsem příznivcem alternativní medicíny, maximum co jsem vyzkoušela byla homeopatika při růstu zoubku mých dětí. Ale měla jsem pocit, že takhle už to dál nejde, co až se objeví bakterie, na kterou už antibiotika mít nebudou…přece nemůžeme dceru vystavovat takové zátěži. V nemocnici pořád říkali že to je jediná cesta, a postupně že z toho vyroste…

V září 2014 jsme se poprvé potkali s Evou v Therapy Centru. Vše jsme probraly a začaly řešit i cestou Evy. To i je důležité, nechtěla jsem skončit s lékaři, pořád jsme docházeli na všechny “naše” oddělení v nemocnici a konzultovali vše i se Zorky nefrologem. On byl poměrně otevřený i alternativním cestám.. Stejně tak jsem Zorce nechtěla vysadit léky. Ale Evu jsem neodradila, myslím, že nás vzala jako velikou výzvu. A já jsem moc ráda.  Přiznám se, že do teď nerozumím všemu co Eva se Zorkou dělá. Dávám byliny a houby dle Eviných instrukcí už přes rok.  A ono to funguje. Zorka již na jaře mohla přestat brat Mictonorm a nezhoršila se. Antibiotika už neměla ani nepamatuji. Její celkový zdravotní stav se velice zlepšil. Pořád ještě měla sice bakterii E Coli v moči, ale již si s tím poradila bez klasických léků. A při naší poslední kontole nefrologie a urologie přišlo velké překvapení… Zorka je v pohodě, nález v moči je negativní… Na urologii nás již nechtějí a na nefrologii máme kontrolu za rok. Pro mě naprosto neuvěřitelná situace…po všech těch letech… Evo moc Vám chci poděkovat. Za všechno. Díky.

maminka Zorky

 

< Zpět na články