Hana Jurenová s Aničkou říká:

Na druhý rehabilitační pobyt v Měšicích jsme se s Aničkou těšily. Účastnily jsme se ho již podruhé, takže odpadla nervozita z očekávání, co nás tam asi čeká. Těšily jsme se na známé tváře, protože jsme se kromě několika nových tváří sešli všichni ti, co absolvovali již první pobyt. Opět byl osobně přítomen Anatolij Smoljaninov, tvůrce metody Neurokineziterapie, která se na tomto pobytu cvičí.

Na rozdíl od prvního pobytu již nebyla potřeba úvodní přednáška od pana Smoljaninova. Pustili jsme se tedy po krátkém úvodu a konzultaci s Anatolijem ihned do cvičení. Děti byly i tentokrát moc statečné, cvičily ze všech sil. Na některých dětech byl od prvního pobytu vidět neuvěřitelný pokrok, některé to dokonce uchránilo od operace! Z toho jsme měli všichni obrovskou radost, protože vidět pokrok na vlastní oči dodá velkou chuť a energii k dalšímu cvičení. Poslední dva dny pobytu jsme dětem za odměnu dopřáli po cvičení i oddech v krásně teplém bazénu, který je v Centru volného času v Měšicích k dispozici. Poslední den všechny děti dostaly obřadně krásné medaile za statečnost. A že si je opravdu zasloužily. Myslím, že i přes tu obrovskou dřinu jsme si to tam všichni v úžasném přátelském duchu užili.

Někteří si na tomto pobytu poprvé vyzkoušeli kraniosakrální terapii, kterou Anička absolvuje pravidelně jednou týdně v Therapy Centru.

Do Therapy Centra docházíme už více než rok. Po zaučení a vysvětlení jsme začaly pravidelně každý den doma cvičit Neurokineziterapii a jednou týdně docházíme do centra na Kraniosakrální terapii a Kinesiotaping. Díky Neurokineziterapii se daří držet Aničky stav bez skoliózy, která je u její diagnózy velice častá. Další věc, kterou velice často využíváme, je poradenství týkající se Tradiční čínské medicíny. Dá se říci, že s běžným onemocněním už Anička k lékaři v podstatě nechodí. Máme na telefonu svou Evičku (Eva Martincová, zakladatelka Therapy Centra), která nám při jakékoliv nemoci, nastydnutí, rýmě, kašli, teplotě atd. vždy ochotně poradí, co použít za bylinky, různé směsi a čaje. Je tak hodná, že když Aničce opravdu není dobře a nedá se moc cestovat, tak sama přijede a přiveze tu správnou medicínku. A opravdu to zabírá, mohu jen z vlastní zkušenosti doporučit!

Když k tomuto všemu přičtu profesionální a přitom velmi lidský a individuální přístup v Therapy Centru, můžu za sebe a Aničku všem jen doporučit k vyzkoušení.

Hana Jurenová s Aničkou

Zpět na reference