Shiatsu

Shiatsu je tradiční japonská masážní terapie, která v sobě snoubí tradici japonských masáží, poznatky tradiční čínské medicíny (TCM) i západní anatomii a fyziologii. Harmonizuje, podporuje pohyblivost člověka a celkově upravuje jeho zdravotní stav. Výborně působí při bolestech zad, pomáhá od stresu a bolestí hlavy, stejně jako řeší potíže po poraněních krční páteře a kloubů nebo sportovních úrazech.

Shiatsu v překladu znamená „tlak prstu” a jde o jednu z variant nejstarší formy medicíny – léčení pomocí rukou. Správné působení na body zvané “TSUBO” na našem těle pomáhá při terapii všech systémů těla včetně kůže, svalů, krevního oběhu, nervového, endokrinního a trávícího systému. Základem je kombinace diagnostiky a vhodné terapie. Úroveň tlaku a rychlost dotyků se volí individuálně v souladu s potřebami klienta, takže zatímco v jednom případě jde o pomalou a měkkou terapii, jindy může být terapie vedena rychle a silně.

Shiatsu je výjimečné svojí unikátní jednoduchostí. Vyvinulo se z předcházejících způsobů masáží, které používají tření, roztírání, hnětení, tlak, tah a tepání na ovlivnění svalů a oběhových systémů těla. Naopak Shiatsu využívá jen pár technik, takže nestranný pozorovatel má pocit, že se děje velmi málo – v podstatě pouze neustálý, uvolněný tlak dlaní nebo palcem na různé body těla, tlak lokty či jednoduchá rotace končetin. Ale pod povrchem tyto jednoduché a jemné pohyby silně ovlivňují nitro a energii těla.

Podobné články

< Zpět na články