Cvičení podle Ludmily Mojžíšové

18.12.2014 / Aktuality / Cvičení

Metoda Ludmily Mojžíšové byla vyvinuta jako způsob řešení problémů s bolestmi zad, později se ukázalo, že je efektivní v léčení funkční ženské sterility a byla uznána jako metoda první volby u funkčních ženských sterilit.

Principem cvičení je poznání, že pro správné fungování pohybového aparátu je důležité svalové napětí v rovnováze. V situaci, kdy jsou některé svaly ochablé, se jejich protějšky obvykle zkracují a způsobují nesprávné postavení pánve a přetížení dna pánevního. Do takového stavu se většinou propracujeme sedavým způsobem života a nedostatečnou pohybovou aktivitou, to pak vede k široké škále potíží, které se nemusí omezovat jen na bolesti zad, skoliózu, artrózu nebo výhřez meziobratlové ploténky. Mezi ty nejpřekvapivější patří například zácpy, migrény, potíže s dechem, gynekologické potíže, mužská a ženská sterilita nebo inkontinence.

Pro úspěšný průběh terapie je důležité si správně osvojit sadu speciálních cviků. Do Therapy Centre tak budete nejprve docházet častěji, abyste si pod vedením zkušeného terapeuta všechny cviky řádně osvojili, a poté se s terapeutem vídáte zpravidla každé 2 měsíce, kdy proběhne i ošetření Dornovou metodou.

Vedle speciální sady cvičení je pro úspěch terapie důležitý i správný pitný režim a úprava jídelníčku. Proto, aby svaly správně reagovaly na cvičení, je vhodné do denního programu zařadit i aerobní cvičení v délce minimálně 20 minut denně, jako je rychlá chůze, plavání, běh či jízda na kole.

V Therapy Centre jsme zavedli i skupinové cvičení kterého součástí je i cvičení dle Ludmily Mojžíšové, přihlášení je možné zde.

 

Podobné články

< Zpět na články