Maminka Jakuba (jarní pobyt v Therapy Centre únor/březen 2016) říká:

Therapy Centre - neurokineziterapieSlužeb Therapy Centre jsme se rozhodli využít po osmi letech intenzivní rehabilitace, kdy se zdálo, že se Kuba dostal pomocí námi využívaných rehabilitačních postupů na své maximum. Naším hlavním cílem tedy bylo především současný stav udržet a zároveň zkusit Kubu více do cvičení aktivně zapojit.

Kuba cvičí neurokineziterapii i doma

Už během pobytu jsme si začali všímat, že Kuba poměrně ožil, byl v Therapy Centre ve svém živlu a i přes náročnost terapií se dožadoval cvičení i doma. Do Therapy Centre se moc těšil a motivovaný ke cvičení je pořád, dokonce získal  vnitřní motivaci k samostatnému aktivnímu pohybu – sám chce lézt, dříve žádal i o přetočení na druhý bok, nyní to nejprve zkouší sám. Po terapii je volnější, ale zároveň jistější v trupu, začal více využívat pravou ruku, čemuž se dosud spíš bránil. Zjistili jsme, že pronační postavení nohy není až tolik fixované, jak jsme se domnívali, takže i v tomto směru máme nový cíl. Před pobytem byl Kuba schopný sedět krátce bez opory, s ohledem na dopolední sezení ve škole na vozíku jej však často bolela záda, hledal úlevové pozice a vlastně již skoro nevydržel díky bolesti zad ležet na břiše. Během terapie si na bolavá záda nestěžoval ani jednou, přestože v poloze na břiše trávil opravdu hodně času, dokonce mu zmizela prominence paravertebrálních svalů.

Therapy Centre - neurofeedbackProtože přístup v TC byl opravdu ucelený, což nás moc potěšilo, dozvěděli jsme se spoustu tipů i z oblasti logopedie (Kuba zlepšil obouretný uzávěr, lépe artikuluje, prvně se mu podařilo fouknout do flétny, snížila se hypersenzitivita v ústech). Kuba si nechal upravit jídelníček podle TČM, čímž dosáhl toho, že se již bezdůvodně nenadavuje, nepřejídá se, upravila se mu stolice a my doufáme, že se nám podaří konečně upravit jeho hmotnost.

Posledním dnem pobytu pro nás rozhodně spolupráce s Therapy Centre nekončí, Kuba si už hledá termín pro ambulantní návštěvy.

Zpět na reference