Tadeáš – přidušení po porodu

 

Tadeáš se narodil předčasně v 27. týdnu těhotenství a vážil 350 gramů a měřil pouhých 23,5 cm. Necelých 6 měsíců strávil v inkubátoru a domů se s maminkou dostal po dlouhých 8 měsících.

Podle rehabilitačních doktorů nikdy neměl chodit. Dnes chodí a stává se z něho chytrý a bystrý kluk.

 


Jak můžete Tadeáškovi pomoci? 

Můžete ho podpořit přímo na účet Therapy Centre – více informací na 602 328 368 nebo recepce@therapy-centre.eu,


Příběh Tadeáška

Na svět přišel nečekaně brzy, ve 27. týdnu. Jeho porodní váha 350 gramů ještě klesla pod 300 gramů, než se doktorům podařilo ho stabilizovat. Několik hodin po porodu totiž zůstal bez kyslíku, jelikož jeho plíce nefungovaly tak, jak mají. Jeho stav byl tak vážný, že druhý den po porodu doktoři pozvaly rodiče k Tadeáškovi, aby se s ním rozloučili. Během následujících týdnů a měsíců plíce selhaly ještě několikrát a Tadeášek musel být napojen na plicní ventilaci. 

Z Tadeáška se vyklubal velký bojovník, jelikož na předpoklady doktorů nedal, začal sám pořádně dýchat, přibírat a vše vypadalo nadějně.

Jeho motorický vývoj ale nebyl úplně ideální. Má zvýšené svalové napětí na nohou, dlouho nechodil a lékaři a rehabilitační doktoři mu nedávali šanci, že by se na nohy sám někdy postavil. 

Když se dostal do Therapy Centre a začal cvičit neurokineziterapii, po dvou měsících se sám postavil na nohy. A chodí dodnes :) Na začátku chodil pouze po špičkách, jelikož měl zkrácené achilovy šlachy. Neustálým cvičením a protahováním se jeho nohy zlepšují. V rámci Therapy Centre navštěvuje ještě další terapie a maminka naprostou většinu z nich platí sama.