Sexuologická práce s tělem postižených

Sexuologická práce s tělem “Sexological Bodywork” je nová profese, která má certifikát schválený státem Kalifornia v USA. Jejím zakladatelem je Joseph Kramer, který je největším průkopníkem somatického vzdělání v sexualitě na světě.

Sexuologická práce s tělem postižených nabízí metody vedoucí k vrácení pozornosti do těla, zlepšení jeho prožívání a tím ke zvýšení životní energie, intuice, pocitům naplnění a štěstí. Je to další z celostních přístupů, metoda, která pracuje s centrální línií a nárůstem potence v těle, co samo o sobě zvyšuje vitální síly organismu, tj. podporuje celého člověka a rovněž jeho okolí.

Je to cesta, jak se naučit prožívat v životě více lásky a radosti, naučí vás jak se cítit lépe ve svém těle.

Často také pomáhá zbavit se fyzických a emočních bolestí v těle.

Sexuologická práce s tělem postižených v Therapy Centre Praha

Sexuologická práce s tělem postižených používá zejména práci s tělem a dechem, dotek, celostní smyslnou či taoistickou masáž, uvolnění pánevního dna a léčení jizev.

Terapeut sexuologické práce s tělem pracuje formou konzultace a rozhovoru, poradenství při cvičeních klienta, přímého doteku či masáže atd. Každé setkání je naprosto individuální a vždy začíná úvodním rozhovorem s klientem, nebo s doprovázející osobou. V případě přímého doteku a masáže zůstávají terapeuti oblečení a jejich doteky jsou pouze jednosměrné. Během praktických SB cvičení/masáží se dbá na zvýšenou hygienu, proto terapeut používá hygienické latexové či vinylové rukavice. Před i po terapii je samozřejmostí, že se klient může osprchovat. Terapie probíhají v klidném a bezpečném bezbariérovém prostředí Therapy Centre a jsou vždy řízeny potřebami a přáním klienta.

Víme, že pečovatelé se těla postižených dotýkají většinou pouze v nezbytně nutných případech pro potřeby péče, očisty, hygieny a proto specifikem Sexuologické práce s tělem u nás v Therapy Centre Praha je práce s postiženými, naše dveře jsou pro ně otevřené každou druhou středu v měsíci. Věříme, že tímto pomůžeme vyplnit mezeru, která je v této oblasti v ČR.

Podobné články

< Zpět na články