Pravidelné terapie

Pro některé klienty a jejich rodiny jsou intenzivní vícedenní pobyty příliš velkým časovým zásahem do každodenního života. Mají však zájem se svými postiženými dětmi intenzivně dlouhodobě pracovat.

Proto jsme vytvořili modul 3, který je určen právě jim.

Pro koho je modul 3 určen:  zacvičeným klientům, kteří jsou zejména z Prahy a okolí

Kdy: pondělí, středa a pátek, nebo uterý a čtvrtek, terapie neprobíhají o víkendech 

Délka péče: dlouhodobě, bez časového omezení

Počet terapií denně: 2 – 4 hodiny individuálních terapií

Obsah individuálních intenzivních terapií je obdobný jako u modulů 1 a 2. Terapeutický plán je vždy sestavován individuálně dle potřeb klienta a zahrnuje např. (např. neurokineziterapie, protahování, kraniosakrální biodynamika, fyzioterapie, práce se speciálním pedagogem, neurofeedback, logopedie, orofaciální a bazální stimulace, masáže – shiatsu, tuina atd.).

Díky dlouhodobé terapeutické péči, která zahrnuje domácí péči rodičů a rodinných příslušníků, se nám daří postupnými krůčky posouvat postiženého k jeho individuálnímu cíli. 

Díky principu, kdy postižený dochází na terapie pouze 2 nebo 3x týdně, je však celý modul časově dosažitelný širšímu okruhu klientů, kteří by denní docházku již nezvládli (např. školní povinnosti).

Při dlouhodobých intenzivních terapiích je efekt terapeutického procesu nejvyšší. Během dlouhodobé péče dochází k aklimatizaci, průběžnému narušení patologických stereotipů a synergií, a nácvik nových pohybových vzorců. Současně se stihne všechno také pěkně uložit, přičemž nedojde k přetížení a přestimulování systému klienta.

Zvolte si jinou vhodnou intenzitu neurorehabilitačního pobytu

Modul 1: 10denní intenzivní neurorehabilitační pobyt (10 dní vč. víkendů, 4 hodiny denně, pro nové a mimopražské klienty)

Modul 2: Individuální intenzivní terapie (5x týdně bez víkendů, min. 2 týdny, 4 hodiny denně, pro zacvičené)

Modul 4: Terapie pro rodiče (dlouhodobě, dle potřeb rodičů a možností Therapy Centre)

Přihlásit se na modul 3 - pouze pro stávající klienty

Přihlásit se můžete pomocí formuláře níže nebo na e-mailu info@therapy-centre.eu a telefonu 602 328 368. Pole označená hvězdičkou je nutné vyplnit.
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.