O nás

V Therapy Centre se zaměřujeme na komplementární a celostní medicínu v řešení vaší tělesné i duševní nerovnováhy. Víme, že problémy týkající se našeho zdraví nelze posuzovat izolovaně. K člověku přistupujeme biodynamicky – vnímáme ho jako celek, proto k odstranění vašich potíží vypracováváme komplexní terapeutický plán terapií šitý potřebám konkrétního člověka.

Zakladatelkou Therapy Centre je Eva Martincová, která za svůj projekt Centra celostních terapií získala ocenění od Krajské hospodářské komory Střední Čechy.

„Projekt Therapy Centre jsem měla dlouho ve své hlavě, v podstatě od narození a prvních let s mým postiženým synem Michalem (1993). V roce 2005 jsem začala pracovat pro Nadační fond J&T, kde jsem probírala žádosti žadatelů a mezi nimi i žádosti o příspěvek na delfinoterapii. Při cestě za jednou ze žádostí jsem se shodou náhod seznámila s Anatolijem Smoljaninovem, bylo to v prosinci 2005. V květnu roku 2006 jsem už se svým synem absolvovala první pobyt v Tatranské Kotlině. Na tomto pobytě se cvičila neurokineziterapie a probíhaly doprovodné speciálně-pedagogické aktivity pro celé rodiny. Zpočátku jsem se jenom dívala a učila, pak jsem sa začala ptát a spojovat si souvislosti. Nadaci tyto pobyty a způsob práce zaujal a mne to vnuklo myšlenku vytvořit projekt, který by pomáhal rodičům s financovaním této a podobných terapií pro jejich postižené děti – terapií, které neproplácejí zdravotní pojišťovny. Začal vznikat projekt Sedmokráska nově vzniklé Nadácie J&T. V roce 2008 jsem ze zdravotních důvodů práci pro Nadační fond J&T ukončila, věnovala jsem se sobě, cvičení a vzdělávání a napadlo mne začít podobné pobyty organizovat v ČR, ale nejdřív jsem chtěla dostat trochu neurokineziterapii a delfinoterapii do povědomí jak rodičů, tak odborníků. Připravila jsem přednášky se samotným Anatolijem, ale nebyl o ně zájem. Tak jsem se nakonec rozhodla, že s tím začnu sama a založila jsem Therapy Centre (2010) jako svoji provozovnu. Snažila jsem se realizovat mojí představu celostní péče o nejen postižené klienty. Nejdřív jsem byla sama, ale postupně se přidávali další terapeuti, nejdřív jenom externě. Po dvou pobytech, které jsme uskutečnili v Centru volného času v Měšicích, se zvedl zájem o naši práci a tak jsem začala hledat větší prostory již přímo pro naše budoucí centrum. Bylo to dlouhé hledání a složité rozhodování, trvalo skoro 2 roky, než jsem objevila vhodný prostor. V květnu roku 2015 jsme se přestěhovali na Flóru. Zařizování už pak probíhalo v běhu, v tom mi velice pomohl kolega Peter Štern, až do toho, co je Therapy Centre dnes. Postupně se přidali noví i původní terapeuti. Kolektiv se zpočátku hodně obměňoval, ne každý zvládne pracovat s dětmi a už vůbec ne s dětmi postiženými a ne každý se na člověka dokáže dívat celostně. Nyní už je náš tým celkem stabilní a práce nám jde spolu výborně. V rozvoji však neustáváme, plány máme radostné, tak uvidíme, co se má a nemá zrealizovat. Vnímáme naše přednosti, v čem jsme dobří, a to podporujeme – hledáme v naší práci zdraví a to, kudy to jde. Co je ale nejdůležitější, dáváme do práce s klienty celé své srdce.“

Eva Martincová

Eva Martincová, BCST

Zakladatelka a hlavní terapeutka Therapy Centre

Profil terapeuta

Eva se specializuje na:

Poradenství, neurokineziterapii,  kraniosakrální biodynamiku, polaritní a neuroenergetickou terapii, kraniosakrální terapii, tradiční čínskou medicínu (TČM) a cvičení dle Ludmily Mojžíšové.

Mgr. Hana Knappová

ředitelka

Do Therapy Centra jsem začala chodit v březnu 2017 se svoji postiženou dcerou Terezkou a hned na první návštěvě jsem byla přesvědčená, že toto je místo, kde Terezce pomůžou a já se budu cítit moc dobře. To přesvědčení stále trvá a proto jsem byla ráda, když se naskytla možnost zapojit se do chodu Therapy Centra a dát zase něco nazpět. 

Plány jsou veliké, jedno je ale podstatné – udržet příjemnou rodinnou atmosféru, kam se budeme rádi vracet.

 

Hana Sellnerová Maxová

terapeutka Tradiční čínské medicíny, masérka

Profil terapeuta

Hanka se specializuje na:

Poradenství, tradiční čínskou medicínu (TČM), fytoterapii, klasické a relaxační masáže, baňkování, moxování, Qigong.

Mgr. Hana Bláhová

fyzioterapeut

Profil terapeuta

Hanka se specializuje na:

fyzioterapii, viscerální manipulace, kraniosakrální terapii, Bobath koncept, dynamickou neuromuskulární stabilizaci (DNS prof. Koláře), proprioneuromuskulární facilitaci (PNF-Kabat), neurální manipulaci, Vojtův princip, respirační fyzioterapii, kinesiotaping, terapii dle Mc´Kenzie

Therapy_Centre_Michaela_Martinkova

Bc. et Mgr. Michaela Martínková

fyzioterapeutka, masérka

Profil terapeuta

Michaela se specializuje na: 

Fyzioterapii, lymfodrenáže, klasickou, aromaterapeutickou a intuitivní masáž

Bc. Martina Šimandlová

ergoterapeutka, neurofeedback terapeutka

Profil terapeuta

Martina se specializuje na:

Ergoterapii, Bazální stimulaci, Neurofeedback

Mgr. Lucie Dohelská

klinická logopédka

Profil terapeuta

Lucie se specializuje na:

Speciálně-pedagogické poradenství, Logopedie, Bazální stimulace, Muzikoterapie

Jan Novák

masér a terapeut

Profil terapeuta

Jan se specializuje na:

shiatsu, reflexní terapii, masáže

Andrea Jiskrová

terapeutka Tradiční čínské medicíny, masérka

Profil terapeuta

Andrea se specializuje na:

tradiční čínskou medicínu, moxování, baňkování, masáže, dětskou tuinu a lymfodrenáže

Bc. Lia Medková

ergoterapeut, masér

Profil terapeuta

Lia se specializuje na:

ergoterapii, masáže, kineziotejping

Bc. Inka Kolmanová

terapeutka

Profil terapeuta

Inka se specializuje na:

kraniosakrální biodynamiku, čchi-kung

Kamenská Michaela

recepční