Kristýna Durasová

Jóga se pro mě před 2 lety stala osudová. Mám za sebou 5 let praxe v oblasti fitness a zdravotního cvičení. Dělala jsem 2 roky osobní trenérku ve fitness centru a vedla jsem skupinové lekce zaměřené na kondiční cvičení
Jógu jsem odmítala a považovala za něco hodně nudného a nezáživného, ale přesto mě osud zavedl do studia na mojí první lekci jógy, když jsem se psychicky zhroutila a neměla jsem sílu pokračovat dál v tom co jsem dělala. Tam to všechno začalo, probudila jsem se. Jóga pozitivně ovlivnila můj život a navedla mě na správnou cestu k poznání sama sebe. Zjistila jsem, že dát dlaně na zem v předklonu není jen o flexibilitě a síle tělesné, ale že je za potřebí vynaložit určité úsilí na vyšších úrovních, které nás v životě posouvá mnohem dál a otevírá nám nové možnosti a příležitosti.
Od té doby jsem si stihla udělat lektorský kurz jógy, který jsem absolvovala duben–září 2017 a svého učitele v Indii jsem 2x navštívila. Naposledy jsem byla v Mysore leden–únor 2018. Absolovala jsem u svého učitele 6 týdenní učitelský program hatha jógy, kde jsem jógu a jógové techniky pochopila a osvojila si na té nejvyšší úrovni. Svoje poznatky a zkušenosti předávám s láskou dál na svých lekcích tradiční HATHA jógy, kde se zaměřuji na perfektní zvládnutí jógových pozic a snažím se, aby je mí studenti pochopili v co největším rozsahu. K mým lekcím jógy neodmyslitelně patří zpívání manter a od svých studentů vyžaduji maximální míru koncentrace, která je pro zvládání jógových asan klíčová. 
Více o mě se můžete dozvědět na mém blogu, který byl součástí učitelského programu v Indii: https://yogi-cz.webnode.cz
 
Mimo jiné se věnuji výživovému poradenství a svoje znalosti v oboru využívám i ve vývoji produktů pro firmy zdravé výživy. Zdravá strava je nezbytným základem pro správné fungování všech systémů v našem těle a je to první krok, který člověk musí udělat k tomu, aby se začaly dít změny k lepšímu. Protože je každý z nás jiný, máme jiné preference, tělesné dispozice, povahy, životní styl, požadavky, sestavuji jídelníčky a výživová doporučení výhradně na míru po individuální konzultaci a analýze. Okrajově zahrnuji i prvky ayurvédy a čínské medicíny.