MODUL 1 – 5-ti denní kurz cvičení rodičů s dětmi ve skupině

Tento typ kurzu vychází z tradice pobytů s Anatolijem Smoljaninovem v Tatranské Kotlině a je tu pro všechny klienty. Během pobytu dochází k intenzivnímu zácviku a edukaci klientů a pečujících osob.

Pro koho je modul 1 určen:  novým klientům, případně stávajícím mimopražským klientům (volná místa jsou nabídnuta náhradníkům vč. stávajích klientů z Prahy)

Kdy: termíny jsou vypisovány během roku dle možnosti centra

Délka pobytu: 5 pracovních dnů

Jak často: vhodné absolvovat 1x a následně přejít na MODUL 2 v podobě Individuálních intenzivních terapií, stejně tak je možno jenom využít možností potkávání se tímto způsobem pravidelně

Průběh: 3 hodiny cvičení ve skupině rodičů a klientů s postižením – cvičení probíhá v dopoledních hodinách

Během 5-ti denního intenzivního ambulantního kurzu klienti denně absolvují:

 • cvičení metodou neurokineziterapie – nastavení plánu cvičení a zácvik dítěte a doprovodu, pro zdárné domácí pokračování v cvičení
 • k cvičení patří také protahování a to jak přímo formou strečinku tak pomocí reflexní presury a prácí s fasciemi

   

  Navíc je možno dle zájmu v průběhu kurzu zařadit: 

 • kraniosakrální biodynamiku – pomáhá systému klienta jak s regulací napětí, tak usazením nových stereotypů a to jak na úrovni fyzické tak také samozřejmě psychické
 • neurofeedback – trénink směřuje ke stabilizaci a synchronizaci nervové soustavy, jeho vhodnost pro klienta určuje terapeut
 • oxygenoterapie
 • kinesiotaping
 • masážeklasické olejové, myofasciální ale také shiatsu nebo tuina masáže

 

U všech činností je kladen důraz na to, že se jedná primárně o nácvik, poradenství a edukaci rodičů pro systematickou práci s klientem doma

 

Na kurz je nutno se hlásit s velkým předstihem, protože jeho kapacita je omezena.

Upozornění: Přihlašování nových klientů na 5-ti denní intenzivní kurzy končí 1 měsíc před každým termínem . Po tomto termínu jsou místa uvolněna pro stávající klienty z řad náhradníků.

V případě, že po přihlášení nových klientů zůstane místo, může být doplněno náhradníkem ze stávajících klientů, proto je možnost přihlásit se na pobyt i jako náhradník. Přihlašování pro nové klienty se uzavírá měsíc před termínem konání pobytu, následně jsou osloveni náhradníci.

Pro termíny dalších pobytů pro r. 2021 sledujte tuto stránku nebo nás kontaktujte.

K přihlášení na pobyty se vážou „Smluvní podmínky Therapy Centre pro Intenzivní terapeutické ambulantní pobyty

 

Zvolte si jinou variantu intenzivní péče o klienty s postižením

Modul 2: Individuální intenzivní terapie (5x týdně bez víkendů, min. 2 týdny, 4 hodiny denně, pro zacvičené)

Modul 3: Pravidelné terapie (3x týdně bez víkendů, dlouhodobě, 4 hodiny denně, pro zacvičené)

Modul 4: Terapie pro rodiče (dlouhodobě, dle potřeb rodičů a možností Therapy Centre)

 

Přihlásit se na MODUL 1 - noví klienti

Přihlásit se můžete pomocí formuláře níže nebo na e-mailu info@therapy-centre.eu a telefonu 602 328 368. Pole označená hvězdičkou jsou povinná. Toto přihlášení je závazné, pokud není dohodnuto jinak. Na základě vyplnění formuláře vám bude vystavena zálohová faktura.
 • Vyberte termín kurzu, o který máte zájem, a do poznámky níže vepište, zda máte zájem o doobjednání dalších terapií v průběhu kurzu.
 • Přetáhněte soubor sem nebo
  Můžete přiložit důležité informace formou přílohy. Tyto informace slouží pouze pro potřeby přihlášení na pobyt a nebudou poskytnuty žádné třetí osobě.
 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

 

Přihlásit se na MODUL 1 - náhradník

Přihlásit se můžete pomocí formuláře níže nebo na e-mailu info@therapy-centre.eu a telefonu 602 296 495. Pole označená hvězdičkou je nutné vyplnit.
 • Vyberte termín kurzu, o který máte zájem, a do poznámky níže vepište, zda máte zájem o doobjednání dalších terapií v průběhu kurzu. Upozorňujeme, že 5-ti denní kurzy přednostně zaplňujeme novými klienty a klienty ze vzdálenějších míst. Děkujeme za pochopení. Pro potvrzení termínu vás budeme co nejdříve kontaktovat, pro nové klienty je povinné vstupní vyšetření nejpozději měsíc před termínem kurzu.
 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.