Klasické, relaxační, regenerační a sportovní masáže

18.12.2014 / Aktuality

Široká nabídka klasických masáží v Therapy Centre vám pomůže řešit nejen akutní obtíže, ale přináší i preventivní funkci. Masáže prováděné našimi zkušenými terapeuty působí blahodárně na kůži, šlachy, kloubní pouzdra, krevní oběh a lymfatický i nervový systém.

Celkového pozitivního účinku masáží dosahujeme působením na konkrétní místa – zlepšíme průtok krve v těle, což se následně kladně projeví na zrychlení metabolismu a zlepšení prokrvení celého těla. Dochází tím k detoxikaci a regeneraci tkání, zlepší se výměna kyslíku a oxidu uhličitého v plicích a následně se upraví i dýchání a termoregulace masírovaného. Terapeutická masáž přináší i povzbuzující účinek pro tělesnou výkonnost, spánek a fungování centrálního nervového systému.

„Nejsi-li ochoten změnit svůj život, není ti pomoci.“

Hipokrates

Při masážích se také mechanicky odstraňují povrchové zrohovatělé vrstvy kůže, čímž se uvolňují mízní i potní žlázy. Zlepší se prokrvení kůže, žil a lymfatických cest a z těla tak mnohem lépe odcházejí nepotřebné a škodlivé látky. V hlubších vrstvách pomáhají masáže rozrušit blokády v podkožním vazivu, v okolí kloubů a v průběhu šlach a vy se tak můžete lépe pohybovat. Ve svalové tkáni zase masážní pohyby zvyšují, či snižují svalové napětí, čímž dochází ke snížení bolestivosti v ošetřovaných partiích.

< Zpět na články