Bc. Inka Kolmanová

Kraniosakrální biodynamika

Přestože mé původní vzdělání je ekonomické, již téměř deset let mne fascinuje inteligence našeho těla a jeho vnímání. Cvičení Tchaj-ťi mne přivedlo k Čchi kungu, od studia Shiatsu jsem se dostala ke studiu Kraniosakrální terapie a posléze ke Kraniosakrální  biodynamice. V současné době studuji kraniosakrální biodynamiku na švýcarském International institut for craniosacral balancing vedený Bhadrenou Tschumi a Kavim Gemin. Mé tříleté studium bude zakončeno v březnu 2019 absolutoriem a získáním mezinárodně platného titulu BCST.

Čchi-kung

Propojení kraniosakrální biodynamiky a cvičení Čchi-kung je z mého pohledu geniální. Oba tyto směry ukazují, jak je v zásadě jednoduché podpoření mocné touhy našeho těla po rovnováze, vedoucí ke Zdraví, vnímajícím lidským dotekem. Jsem neustále okouzlená tím, jak vše funguje a jak prosté tyto nástroje jsou.

Ve své práci biodynamického kraniosakrálního terapeuta využívám principy metody somato-emocionálního uvolňování. Intenzivně se věnuji meditaci a cvičení Čchi-kung.