Bc. et Mgr. Michaela Martínková

fyzioterapii jako takové jsem se dostala poněkud oklikou. Sice jsem chtěla vystudovat střední zdravotnickou školu, nicméně má rodina byla zásadně proti, a já nastoupila na obchodní akademii. V průběhu vysokoškolského studia jsem si, z vlastního zájmu, udělala rekvalifikační masérský kurz, který mi jednak otevřel cestu k dalším seminářům a kurzům, ale hlavně mě motivoval ke studiu fyzioterapie.

Fyzioterapii vnímám jako linii jdoucí na pomezí mezi klasickou školskou medicínou a alternativními terapiemi. Uvědomuji si, že při urgentních stavech je školská medicína nenahraditelná, zatímco s chronickými problémy si prakticky neví rady. Domnívám se, že je to především proto, že valná většina lékařů nevidí člověka jako celek, nehledají prapůvodní příčinu problému, ale řeší pouze symptomy. A proto je mi komplexní přístup k člověku mnohem bližší a snažím se ho ve své práci i uplatňovat.

V průběhu let jsem absolvovala řadu kurzů a seminářů – např. 3leté studium aromaterapie, manuální lymfodrenáže, reflexní terapii plosky nohy, Dornovu metodu a Breussovu masáž, základní kurz SHIATZU, kurz intuitivní masáže a další. Seberozvoj a neustálé vzdělávání jsou pro mě na mé životní cestě nesmírně důležité a obohacující.